Ełk

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Strona główna

"Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024: podsumowanie uroczystości

Zakończenie roku szkolnego jest jak co roku wyczekiwanym dniem dla naszych uczniów. Ten rok był jednak obfity w wyróżnienia sportowe, naukowe, sportowe, międzynarodowe oraz te, o charakterze militarnym.

Podczas uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor, który wyraził swoje uznanie i wdzięczność dla całej społeczności szkolnej, podziękował radzie pedagogicznej za ich trud i zaangażowanie w edukację oraz wychowanie młodzieży. Wyraził wdzięczność pracownikom szkoły za ich codzienną pracę i wsparcie, które są nieocenione w fukcjonowaniu naszej placówki. Na koniec Pan Dyrektor skierował słowa uznania dla auczniów , gratulując im osiągnięć i życząc dalszych sukcesów.

Uroczyte przekazanie Systemu Szkoleniowego Obsługi Urządzeń Stacyjnych MOR-1 

Jednym z głównych punktów uroczystości było uroczyste przekazanie Systemu Szkoleniowego Obsługi Urządzeń Stacyjnych MOR -1 przez Zarząd Zakładu Automatyki Kombud w ręce prezesa Zakładu Doskonalenia Zawodowego, pana Zdzisława Wilczko. Ten nowoczesny system posłuży do szkolenia uczniów Technikum Transportu Kolejowego w zakresie zarządzania ruchem kolejowym, co stanowi ważny krok w rozwoju edukacji w naszej szkole. 

przekazanie MOR 1 kolejDSC 0004

Wręczenie Certyfikatów Erasmus +

Podczas uroczystości zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa w projekcie Erasmus +. Uczniowie, którzy brali udział w międzynarodowych wymianach i szkoleniach otrzymali oficjalne dokumenty potwierdzające ich zaangażowanie i zdobyte umiejętności.

Pokaz Musztry Paradnej 

Duże emocje wzbudził pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Liceum Mundurowego z Oddziałami Przygotowania Wojskowego (OPW). Kadeci, tegoroczni mistrzowie w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry, udowodnili swoje umiejętności, precyzję oraz dyscyplinę. 

Pokaz Sztuk Walki

Kolejną częścią uroczystości był pokaz sztuk walki w wykonaniu Szkoły Walki Wręcz Dobrzycki. Uczniowie zaprezentowali różnorodne techniki obrony i ataku, które zdobyli dzięki intensywnym treningom. Było to widowisko pełne energii i determinacji które pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. 

Strzelnica Laserowa

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, każdy z uczestników miał możliwość spróbowania swoich sił na strzelnicy laserowej. Była to świetna okazja do sprawdzenia celności i umiejętności strzeleckich w bezpiecznych warunkach. 

IMG 7981

Na koniec chcielibyśmy życzyć uczniom Liceum Mundurowemu, Technikum i Szkole Branżowej I stopnia udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych zasłużonego wypoczynku i niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!