Ełk

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Szkoła

"Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II

Aktualności

Prezentacja z Walencji

 walencjaNasze fryzjerki i kolejarze wrócili ze stażu w Walencji. Mamy nadzieje, że wiele się nauczyli i doświadczenie z tego wyjazdu przyda im się w przyszłości ;) Oto szczypta tego co przeżyli i zobaczyli. Zapraszamy do galerii.
 

 

  

Zajęcia terenowe klas mundurowych

52536867 2271143092938295 4617360580758470656 nDnia 22.02.2019 r. na terenie strzelnicy myśliwskiej PZŁ w Ełku odbyło się szkolenie taktyczne dla kasy pierwszej liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym.

Niezbędnym warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest przeszkolenie uczniów z zasad bezpieczeństwa podczas szkolenia. Następnie młodzież szkoliła się z taktyki w zakresie pokonywania terenu różnymi sposobami, dostarczaniem środków bojowych na punkt amunicyjny. Podczas szkolenia strzeleckiego uczniowie utrwalali wiedzę z zakresu budowy, rozkładnia i składania broni, uczyli się łącznych czynności do strzelania szkolnego nr 1 i strzelań bojowych nr 2 i 3.

Kolejnymi punktami nauczania były: pierwsza pomoc w działaniach bojowych - zakładanie stazy taktycznej i ewakuacja rannego oraz walka wręcz. Zapraszamy do galerii.

Uwaga uczniowie LO i Technikum Kurs Prawa Jazdy kat. B - 990 zł i raty 0%!

nowa plansza ZIMA prawo jazdy FERIE dla ucznówaktywnie wykorzystaj ferie!

18.01.2019r. o godz. 16:00. rozpoczynamy Kurs Prawa Jazdy Kat. B

Nasi instruktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu nauki jazdy. Stawiamy na indywidualne podejście do kursanta i dobre przygotowanie do egzaminu praktycznego i teoretycznego. Już od ponad 30 lat prowadzimy działalność edukacyjną na terenie Ełku. Odpowiadamy na potrzeby społeczne, kształcimy i doskonalimy zawodowo w systemie szkolnym i kursowym. Spełniając wymagania Klienta korzystamy z systemu zarządzania jakością.

 

 

 

ZAPEWNIAMY

- miłą i fachową kadrę pedagogiczną
- możliwość rozłożenia kosztu kursu na raty!
- materiały szkoleniowe

- catering w trakcie trwania kursu
- pełnowymiarowy plac manewrowy
- samochody identyczne jak na egzaminie państwowym

- dyspozycyjną kadrę

Jak wygląda przygotowanie do egzaminu praktycznego?

Po zakończeniu zajęć z teorii i wyjeżdżeniu około 10-15 godzin organizujemy wyjazdy przygotowawcze do miasta w którym odbywają się egzaminy państwowe. Przyzwyczajamy do miasta poprzez jazdę i symulowane sprawdziany umiejętności. Po wyjeżdżeniu wszystkich godzin nasz instruktor ustala w WORDZIE w Suwałkach datę egzaminu teoretycznego i dodatkowo w dniu egzaminu praktycznego organizujemy dojazd i jazdę przygotowawczą.

CZYTAJ WIĘCEJ

W poszukiwaniu skarbu JPII

 

Zakończył się projekt " W poszukiwaniu skarbu JP II" przygotowanego przez Centrum Myśli JP II w Warszawie, w którym nasza szkoła wzięła udział. Uczniowie odwiedzili miejsca związane z Janem Pawłem II (Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską. Następnie odbyły się warsztaty edukacyjne w Warszawie połączone ze zwiedzaniem Warszawy. W końcu przyszedł czas na działania szkolne. Ogłoszony został tydzień ze św. Janem Pawłem II, w trakcie którego odbyły się: wywiady, spotkania, ankiety, prezentacje przybliżające postać wielkiego Papieża Polaka. Tydzień zakończył się występem artystycznym przygotowanym przez naszych uczniów, w którym nie zabrakło wykonania "Barki".

Zapraszamy do galerii.1

Mikołajkowy Autobus Radia 5

47323951 2156294937756445 7158000660246429696 n6 grudnia 2018r. Mikołajkowy Autobus Radia 5 wyruszył ulicami Ełku wraz z dziećmi ze szkół podstawowych. Technikum i Liceum mundurowe ZDZ  również brało w tym udział.   

 Zapraszamy do galerii na fotorelacje. KLIKNIJ TUTAJ