Ełk

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Szkolenia

"Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II

Kurs dla kandydatów na kierowców prawa jazdy kategorii B

prawo jazdy kat. B 16 06 2023

 

 

Kurs Prawa jazdy kat. B już 29.09.2023r

w Ośrodku Kształcenia Zawodowego ZDZ w Ełku, ul. Armii Krajowej 43

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto kilka powodów, dla których warto zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B

 1. Mobilność i niezależność: Posiadanie prawa jazdy kat. B daje ci mozliwość swobodnego poruszania się samochodem. Nie będziesz juz zależny od rozkładu jazdy komunikacji publicznej i będziesz mógł podróżować według własnego harmonogramu.
 2. Zwiększone możliwości zawodowe: Wiele miejsc pracy wymaga posiadania prawa jazdy kat. B jako podstawowego wymagania. Posiadanie prawa jazdy zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie i otwiera drzwi do różnych możliwości zawodowych, które wymagają podróży służbowych lub prowadzenia pojazdów.
 3. Bezwzględna umiejętność: Nauka jazdy samochodem daje ci fundamentalne umiejętności, które są przydatne przez całe życie. Nauczysz się zasad ruchu drogowego, technik prowadzenia samochodu i rozwiązywania różnych sytuacji drogowych. Te umiejętności przekładają się na większe poczucie pewnosci siebie na drodze i zdolność do bezpieczneggo poruszania się.
 4. Wygoda i komfort: Posiadanie prawa jazdy kat. B zapewnia wygodę podróżowania, szczególnie jesli mieszkasz w miejscu, gdzi komunikacja publiczna jest ograniczona lub niewystarczająca. Możesz swobodnie podróżować z rodziną i przyjaciółmi.
 5. Własna niezależność: Jazda samochodem daje poczucie niezależności i samodzielności. Możesz decydować o swojej trasie, wybierać miejsca, do których chcesz się udać i o jakiej porze. Nie musisz polegać na innych osobach ani na rozkładach jazdy innych środków transportu.
 6. Awaryjne sytuacje i podróże długodystansowe: Posiadanie prawa jazdy kat. B daje większą pewność, gdy napotkasz nagłe sytuacje awaryjne lub będziesz musiał pokonać długie trasy. Będziesz w stanie szybko i bezpiecznie reagować na różne sytuacje drogowe, zapewniając sobie i innym bezpieczeństwo.
 7. Samodoskonalenie: Ukończenie kursu prawa jazdy wymaga nauki i wysiłku. Proces ten rozwija umiejętności koncentracji, cierpliwości, odpowiedzialności i zdolności radzenia sobie w stresujących sytuacjach. W ten sposób uczysz się nowych umiejętności i rozwijasz się jako kierowca.

Wniosek: Posiadanie prawa jazdy kat. B ma wiele korzyści, zarówno praktycznych, jak i osobistych. Zapewnia mobilność, zwiększa możliwości zawodowe, daje poczucie niezależności i samodzielności oraz rozwija ważne umiejętności. Jest to inwestycja w Twoją przyszłość.

Oto kilka powodów, dla których warto zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B organizowany w naszej :) szkole nauki jazdy

 1. Doświadczenie i profesjonalizm: Jesteśmy szkołą z długoletnim doświadczeniem w kształceniu przyszłych kierowców. Nasz zespół instruktorów posiada bogatą wiedzę i umiejętności, aby zapewnić najwyższą jakość nauki jazdy.

 2. Indywidualne podejście: W naszej szkole stawiamy na indywidualne podejście do każdego ucznia. Nasze zajęcia są dostosowane do Twojego tempa nauki i poziomu umiejętności. Instruktorzy są cierpliwi, wyrozumiali i gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania.

 3. Nowoczesne metody nauczania: Wprowadzamy innowacyjne metody nauczania, które ułatwiają przyswajanie wiedzy i umiejętności. Wykorzystujemy nowoczesne,  interaktywne materiały edukacyjne, które umożliwiają skuteczne uczenie się teorii i praktyki.

 4. Doskonale wyposażone pojazdy: Korzystamy z najnowszych modeli samochodów, które są w pełni przystosowane do nauki jazdy. Nasze pojazdy są wyposażone w odpowiednie systemy bezpieczeństwa i są regularnie serwisowane, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo i komfort podczas nauki.

 5. Praktyczne ćwiczenia na różnych trasach: Podczas kursu zapewniamy różnorodne ćwiczenia praktyczne na różnych trasach, takich jak miasto, drogi wiejskie, autostrady itp. Dzięki temu zdobędziesz szerokie doświadczenie w różnych warunkach drogowych.

 6. Indywidualne wsparcie: Nasza szkoła zapewnia indywidualne wsparcie na każdym etapie nauki jazdy. Nasi instruktorzy są gotowi pomóc i udzielić wskazówek, abyś czuł się pewnie i przygotowany przed egzaminem praktycznym.

 7. Satysfakcja naszych absolwentów: Liczymy się z opinią naszych absolwentów, którzy odnoszą sukcesy w zdaniu egzaminu i stają się pewnymi i odpowiedzialnymi kierowcami. Wielu naszych uczniów poleca naszą szkołę swoim znajomym i rodzinie.

Zapewniamy Cię, że zapisując się do naszej szkoły nauki jazdy, otrzymasz wysokiej jakości edukację, profesjonalne wsparcie oraz solidne przygotowanie do egzaminu prawa jazdy kat. B. Dołącz do nas i rozpocznij swoją drogę do uzyskania prawa jazdy i większej niezależności na drodze!

Krótka instrukcja: Od czego zacząć zapis na kurs prawa jazdy kat. B ?

 

 • Aby przystąpić do kursu prawa jazdy kat. B, musisz przejść badania lekarskie u lekarza posiadajacego odpowiednie uprawnienia. Jeśli jesteś niepełnoletni, konieczne jest towarzyszenie Ci opiekuna prawnego.
 • Kolejnym etapem  jest uzyskanie Pofilu Kandydata na Kierowcę. W tym celu udaj się do Starostwa Powietowego - wydziału Komunikacji, gdzie przedstawisz wymagane dokumenty, takie jak wniosek, badanie lekarskie, zdjęcie, opłatę dokonaną w Kasie Starostwa Powietowego o wartości 100,50zł. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, konieczne jest towarzyszenie Ci opiekuna prawnego.
 • Gdy już posiadasz PKK możesz zapisać sie na kurs w wybranym Ośrodku Nauki Jazdy.

Pamietaj, że ten proces jest niezbednym krokiem w drodze do uzyskania prawa jazdy i rozpoczęcia samodzielnej przygody na drodze!

 

Program szkolenia

Zasady i przepisy służące bezpiecznemu poruszaniu się pojazdem po drodze publicznej - 15 godz.

Zagrożenia związane z ruchem drogowym - 8 godz.

Postępowanie w sytuacjach nadzwyczajnych - 4 godz.

Obowiązki kierowcy i posiadacza pojazdu - 3 godz.

Szkolenie praktyczne (nauka jazdy) - 30 godz.

Szkolenie skierowane do

Do wszystkich chętnych osób, które chcą zdać pozytywnie egzamin na prawo jazdy kategorii B i bezkolizyjnie poruszać się w ruchu drogowym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Uczestnikiem szkolenia dla kandydatów na kierowców kategorii B może być:

- osoba , która ukończyła 18 lat lub ta, która ukończy 18 lat  za 3 miesiące od daty rozpoczęcia kursu. Egzamin  może być wyznaczony na 1 miesiąc przed ukończeniem 18 roku życia; natomiast uprawnienia po zdanym egzaminie zostaną wydane najwcześniej w dniu 18 urodzin.

- osoba, której stan zdrowia potwierdził odpowiednim orzeczeniem lekarskim uprawniony lekarz

- osoba, która posiada PKK - Profil Kandydata na Kierowcę

Sposób realizacji szkolenia

Zajęcia teoretyczne (30 godz. dydaktycznych) organizujemy w grupach średnio około 5 spotakań 6 godzinnych

Zajęcia praktyczne (30 godz. zegarowych) - indywidualne ustalenia terminów jazdy z instruktorem

Po zrealizowaniu części teoretycznej i praktycznej kursu dla kandydatów na kierowców kategorii B uczestnik zdaje egzamin wewnętrzny teoretyczny oraz praktyczny.

Po uzyskaniu wyniku pozytywnego z  egzaminu wewnętrznego kandydat może podejść do państwowego egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD)

Jak wygląda przygotowanie do egzaminu w WORD?

Po ukończeniu zajęć teoretycznych i wyjeżdżeniu około 10-15 godzin jazdy praktycznej, organizujemy wyjazdy przygotowawcze do miasta, w którym odbywają się egzaminy państwowe. Naszym celem jest zapoznanie kursantów z warunkami panującymi na drogach miasta, w którym będą zdawali egzamin oraz umożliwienie im symulowanego sprawdzenia swoich umiejętności.

Po ukończeniu wymaganej liczby godzin jazdy, nasz instruktor umawia termin egzaminu teoretycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. W tym dniu kursanci przystępują do egzaminu teoretycznego, który jest wymaganym etapem na drodze do uzyskania prawa jazdy.

Po zdaniu egzaminu teoretycznego, ustalamy termin egzaminu praktycznego. W dniu egzaminu praktycznego zapewniamy transport oraz jazdę przygotowawczą, aby kursanci mogli skoncentrować się na ostatnich przygotowaniach i zwiększyć swoje szanse na sukces.

Naszym celem jest zapewnienie kompleksowego wsparcia i przygotowania naszych kursantów do egzaminów teoretycznych i praktycznych. Działamy w sposób, który umożliwia kursantom nabycie niezbędnych umiejętności i pewności siebie, aby przystąpić do egzaminów z pewnością sukcesu.

Prowadzący

Nasi instruktorzy to doświadczeni specjaliści, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zarówno zajęć teoretycznych, jak i praktycznej nauki jazdy kategorii B. Ich wiedza i umiejętności są wynikiem długotrwałej praktyki oraz ciągłego doskonalenia.

Zaangażowanie naszych instruktorów w edukację kierowców sprawia, że są oni doskonale zaznajomieni z aktualnymi przepisami drogowymi oraz najnowszymi metodami nauczania. Posiadają również bogatą wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze i skutecznych technik prowadzenia samochodu.

Dzięki swojemu doświadczeniu instruktorzy potrafią dostosować swoje metody nauczania do indywidualnych potrzeb każdego kursanta. Są cierpliwi, wyrozumiali i potrafią odpowiednio motywować uczniów, aby osiągnęli sukces w zdobyciu prawa jazdy.

Zapewniamy

 • miłą, fachową oraz dyspozycyjną kadrę pedagogiczną
 • indywidualne podejście do kształcenia
 • bezpłatny dostęp do internetowej bazy OSK - nauka, próbne egzaminy teoretyczne
 • możliwość rozłożenia kosztu kursu na prawo jazdy kat. B na raty!
 • materiały szkoleniowe
 • podręcznik 
 • catering w trakcie trwania kursu
 • pełnowymiarowy plac manewrowy
 • samochody identyczne jak na egzaminie państwowym

Czas trwania

Średni czas trwania szkolenia teoretycznego i praktycznego ok. póltora do dwóch miesięcy

Możliwość uzyskania uprawnień w niecały miesiąc 

ROZPOCZYNAMY 29.09.2023r. godz. 16:00 

 teoria  29, 30 września , 2, 6, 7 pażdziernika

  piątki, poniedziałki od 16:00; soboty od 9:00

praktyka - indywidualne uzgodnienia z innstruktorami nauki jazdy 

  

 zapisz się na kurs    

 

Cena kursu

 

Cena kursu klasycznego  - 2 350,00 zł 

Możliwość spłaty zobowiązań w ratach.

 UWAGA promocje nie łączą się!

DODATKOWE KOSZTy:

 • Egzaminy, teoretyczny i praktyczny ( 250,00 zł)
 • Badania lekarskie ( ok. 200,00 zł)
 • Opłata za wydanie dokumentu prawa jazdy w Starostwie ( 100,50 zł)

Skontaktuj się z nami: 

tel. 87 620 26 10,  m.bronkiewicz@zdz.bialystok.pl, elk@zdz.bialystok.pl 

Ośrodek Kształcenia Zawodowego ZDZ w Ełku, ul. Armii Krajowej 43

Zapoznaj się z aktualnościami na      FB